shim
shim

2008 Hellenic Cup Youth Game Results.

RESULTS OF ALL GAMES PLAYED SATURDAY 13TH AND SUNDAY 14TH SEPTEMBER 2008

SATURDAY 13 SEPTEMBER 2008

GROUND A

11.00am

BENTLEIGH GREENS

V.

SOUTH MELBOURNE

U.11A         2-4

 12.15pm

ALTONA EAST PHOENIX

V.

SOUTH MELBOURNE

U.14A         2-1                    

1.30pm

NORTHCOTE CITY

V.

HEIDELBERG UNITED

U.15B         4-2                    

3.15pm

OAKLEIGH CANNONS

V.

SOUTH MELBOURNE

U.16A         0-2                     

GROUND B

10.00am

OAKLEIGH CANNONS

V.

BENTLEIGH GREENS

U.12B       2-2

11.15pm

CAULFIELD COBRAS

V.

WHITEHORSE

U.13B       0-4

12.45pm

ALTONA  EAST PHOENIX

V

NUNAWADING

U.15A       3-0

2.15pm

NUNAWADING

V.

NORTHCOTE CITY

U.16A       1-6

4.00pm

BRUNSWICK CITY

V.

KINGSTON CITY

U.18         3-1

GROUND C

10.00am

HEIDELBERG UNITED

V.

BENTLEIGH GREENS

U.12A         0-5

11.15am

DONCASTER ROVERS

V.

OAKLEIGH CANNONS

U.12A         1-3

12.45pm

F.C. CENTRAL

V.

WHITEHORSE

U.14B         2-9

2.15pm

CAULFIELD COBRAS

V.

SOUTH SPRINGVALE

U.16B         9-0

3.45pm

BENTLEIGH GREENS

V.

OAKLEIGH CANNONS

U.16B         3-3

SUNDAY 14 SEPTEMBER 2008

GROUND A

11.00am

SOUTH SPRINGVALE

V.

NORTHCOTE CITY

U.12B         0-3

12.15pm

BENTLEIGH GREENS

V.

NORTHCOTE CITY

U.14B         0-0

1.45pm

SOUTH MELBOURNE

V.

DONCASTER ROV (Y)

U.18           2-2

3.30pm

STONNINGTON CITY

V.

OAKLEIGH CANNONS

U.14A         0-1

GROUND B

10.00am

DONCASTER

V.

HEIDELBERG UNITED

U.12A        7-0

11.15Am

SOUTH MELBOURNE

V.

OAKLEIGH CANNONS

U.13A        0-6

12.45pm

NORTHCOTE CITY

V.

CAULFIELD COBRAS

U.15B        4-4

2.15pm

BRUNSWICK CITY

V.

OAKLEIGH CANNONS

U.15B        0-3

3.45pm

BENTLEIGH GREENS

V.

NORTHCOTE CITY

U.18          1-1

GROUND C

10.00am

NORTHCOTE CITY

V.

CAULFIELD COBRAS

U.11B       4-1

11.15am

BENTLEIGH GREENS

V.

SOUTH MELBOURNE

U.12A       0-2

12.45pm

SOUTH MELBOURNE

V.

BENTLEIGH GREENS

U.14A       1-0

2.15pm

SOUTH MELBOURNE

V.

OAKLEIGH CANNONS

U.15A       1-0

3.45pm

OAKLEIGH CANNONS

V.

DONCASTER (BLUE)

U.18          5-1

SATURDAY 20 SEPTEMBER 2008

GROUND A

10.00am

OAKLEIGH CANNONS

V.

BENTLEIGH GREENS

U.11A        2-1

11.15am

 

 

 

 

12.45pm

OAKLEIGH CANNONS

V.

HEIDELBERG UNITED

U.15B        6-0

2.15pm

OAKLEIGH CANNONS

V.

BENTLEIGH GREENS

U.14A        2-2

3.45pm

BENTLEIGH GREENS

V.

OAKLEIGH CANNONS

U.18          2-1

GROUND B

10.00am

BENTLEIGH GREENS

V.

DONCASTER

U.12A        2-1

11.15am

SOUTH SPRINGVALE

V.

NUNAWADING

U.13A        0-3

12.45pm

ALTONA EAST PHOENIX

V.

SOUTH MELBOURNE

U.15A        0-3

2.15pm

CAULFIELD COBRAS

V.

BRUNSWICK CITY

U.15B        3-0

3.45pm

KINGSTON CITY

V.

DONCASTER (YEL)

U.18           0-6

GROUND C

10.00am

SOUTH SPRINGVALE

V.

OAKLEIGH CANNONS

U.12B        1-0

11.15am

ALTONA EAST PHOENIX

V.

STONNINGTON CITY

U.14A        1-0

12.45pm

F C CENTRAL

V.

BENTLEIGH GREENS

U.14B        4-2

2.15pm

OAKLEIGH CANNONS

V.

NUNAWADING

U.16A        4-1

3.45pm

OAKLEIGH CANNONS

V.

CAULFIELD COBRAS

U.16B        1-4

SUNDAY 21 SEPTEMBER 2008

GROUND A

10.00am

BENTLEIGH GREENS

V.

NORTHCOTE CITY

U.12B         0-4

11.15am

NORTHCOTE CITY

V.

WHITEHORSE

U.14B         0-5

12.45pm

HEIDELBERG UNITED

V.

BRUNSWICK CITY

U.15B         NO GAME

2.15pm

NORTHCOTE CITY

V.

SOUTH MELBOURNE

U.16A         1-0

3.45pm

NORTHCOTE CITY

V.

DONCASTER (BLUES)

U.18            2-1

GROUND B

10.00am

OAKLEIGH CANNONS

V.

CAULFIELD COBRAS

U.11B         3-2

11.15am

ALTONA EAST PHOENIX

V.

SOUTH SPRINGVALE

U.13A         NO GAME

12.45pm

SOUTH MELBOURNE

V.

STONNINGTON CITY

U.14A         6-1

2.30pm

OAKLEIGH

V.

    SOUTH MELBOURNE

U.12A         1-3

4.00pm

SOUTH MELBOURNE

V.

BRUNSWICK CITY

U.18            2-1

GROUND C

10.00am

NORTHCOTE CITY

V.

OAKLEIGH CANNONS

U.11B          4-0

11.15am

SOUTH MELBOURNE

V.

BENTLEIGH GREENS

U.13A          1-0

12.45pm

ALTONA EAST PHOENIX

V.

OAKLEIGH CANNONS`

U.14A          4-1

2.30pm

OAKLEIGH CANNONS

V.

NORTHCOTE CITY

U.15B          2-1

4.00pm

SOUTH SPRINGVALE

V.

BENTLEIGH GREENS

U.16B          5-2

SATURDAY 27 SEPTEMBER 2008

GROUND A

10.00am

SOUTH MELBOURNE

V.

DONCASTER

U.12A        4-1

11.15pm

OAKLEIGH CANNONS

V.

BENTLEIGH GREENS

U.13A        2-1

12.45pm

ALTONA EAST PHOENIX

V.

BENTLEIGH GREENS

U.14A        2-1

2.30pm

NORTHCOTE CITY

V.

OAKLEIGH CANNONS

U.16A        0-4

4.00pm

KINGSTON CITY

V.

SOUTH MELBOURNE

U.18          0-3 NO GAME

GROUND B

11.00am

NORTHCOTE CITY

V.

OAKLEIGH CANNONS

U.12B         2-0

12.15pm

ALTONA EAST

V.

OAKLEIGH CANNONS

U.15A         3-0 NO GAME

1.30pm

SOUTH SPRINGVALE

V.

OAKLEIGH CANNONS

U.16B         3-2

3.30pm

SOUTH MELBOURNE

V.

NUNAWADING

U.16A         3-0 NO GAME

GROUND C

10.00am

OAKLEIGH CANNONS

V.

HEIDELBERG UNITED

U.12A        6-0

11.15am

WHITEHORSE

V.

OAKLEIGH CANNONS

U.13B        6-0

12.45pm

NORTHCOTE CITY

V.

F C CENTRAL

U.14B        2-1

2.15pm

HEIDELBERG UNITED

V.

OAKLEIGH CANNONS

U.15B        0-3 NO GAME

3.45pm

BENTLEIGH GREENS

V.

CAULFIELD COBRAS

U.16B        2-3

SUNDAY 28 SEPTEMBER 2008

GROUND A

10.00am

BENTLEIGH GREENS

V,.

OAKLEIGH CANNONS

U.12A        0-2

11.15am

ALTONA EAST PHOENIX
(WITHDREW FROM COMPETITION)

V.

NUNAWADING
(3 POINT WIN)

U.13A

12.45pm

OAKLEIGH CANNONS

V.

SOUTH MELBOURNE

U.14A        0-3 NO GAME

2.00pm

CAULFIELD COBRAS

V.

OAKLEIGH CANNONS

U.15B        0-0

3.30pm

OAKLEIGH CANNONS

V.

NORTHCOTE CITY

U.18          2-0

GROUND B

10.00am

BENTLEIGH GREENS

V.

SOUTH SPRINGVALE

U.12B        0-5

11.15am

CAULFIELD COBRAS

V.

OAKLEIGH CANNONS

U.13B        4-0

12.45pm

WHITEHORSE

V.

BENTLEIGH GREENS

U.14B        2-2

2.00pm

OAKLEIGH CANNONS
(3 POINT WIN)

V.

NUNAWADING
(WITHDREW FROM COMPETITION)

U.15A

3.30pm

DONCASTER (BLUES)

V.

BENTLEIGH GREENS

U.18          0-3 NO GAME

GROUND C

10.00am

NORTHCOTE CITY

V.

OAKLEIGH CANNONS

U.11B        1-1

11.15am

HEIDELBERG UNITED

V.

SOUTH MELBOURNE

U.12A       0-10

12.45pm

STONNINGTON CITY

V.

BENTLEIGH GREENS

U.14A        0-0

2.30pm

BRUNSWICK CITY

V.

NORTHCOTE CITY

U.15B        0-3 NO GAME

4.00pm

BRUNSWICK CITY

V.

DONCASTER ROV (Y)

U.18          5-4

The finals of all games will be played SATURDAY 4TH AND SUNDAY 5TH OCTOBER, as follows:
The top two (2) finishing teams in each group will play the finals.

 

shim
2008 Competition Sponsors


shim
Copyright ©2007 helleniccup.com.au
Developed & Hosted By AtlasMedia
shim
shim shim shim